Witaj, gość! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięRSS Feed

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie
    Nie znaleziono szczegółów ogłoszenia.
  • Wymienione: 7 lipca 2013 16:50
  • Wygaśnie: Ogłoszenie wygasło
Nie znaleziono szczegółów ogłoszenia.

Opis

Jesteśmy krotoszyńskim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Towarzystwo funkcjonuje w Krotoszynie od kilkunastu lat, ale od maja 2010 roku istnieje nowy Zarząd, który rozpoczął intensywne działania na rzecz bezdomnych zwierząt z Miasta i Gminy Krotoszyn.

Główną działalnością Towarzystwa jest prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Sprawujemy opiekę i nadzór nad Schroniskiem na podstawie umowy z Miastem i Gminą Krotoszyn.
Zostaliśmy wyłonieni w drodze otwartego konkursu ofert, do ktego może przystąpić każda organizacja pro zwierzęca.
Miasto przekazuje na prowadzenie schroniska środki, ale też Towarzystwo ma duży udział w utrzymaniu Schroniska. Na ten cel przeznacza obligatoryjnie 15% zadeklarowanego wkładu własnego, ale też dodatkowe środki, które są systematycznie wydatkowane na Schronisko.

Od maja 2010 roku w Schronisku dokonaliśmy szeregu zmian. Zostały wybudowane nowe boksy a już istniejące są systematycznie odnawiane. W kilkunastu boksach zostały położone płytki, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie w nich czystości. W 2011 roku miasto zadaszyło jeden z korytarzy między boksami i zostało odnowione pomieszczenie socjalne dla pracowników.
Niestety w Schronisku brakuje wybiegu i zwierzęta są zmuszone długotrwale przebywać w zamknięciu, zdane tylko na spacery z wolontariuszami.
Krotoszyńskie Schronisko jest bardzo małe i zajmuje powierzchnię niespełna 700 m2, brakuje w nim pomieszczenia zabiegowego, pomieszczenia dla zwierząt chorych, pomieszczeń socjalnych.
W Schronisku jest miejsce na 85 psów ale stale przebywa w nim ponad 100.
Wszystkie psy są oznakowane przez Miasto i Gminę Krotoszyn mikroczipem a Towarzystwo zapewnia opiekę weterynaryjną, szczepienia, przeprowadza konieczne zabiegi operacyjne. Każdy psiak posiada książeczkę zdrowia. W ramach możliwości finansowych przeprowadzamy zabiegi kastracji i sterylizacji.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu Zarządu i członków Towarzystwa, pracowników Schroniska i wolontariuszy zdecydowanie poprawiły się warunki zwierząt przebywających w Schronisku.

Towarzystwo nawiązało współpracę z dwiema holenderskimi fundacjami, które aktywnie wspierają Schronisko. Przekazują na rzecz Schroniska karmę, szukają domów dla naszych zwierząt na terenie Holandii.
Towarzystwo zajmuje się szeregiem działań zmierzających do poprawy świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony zwierząt i opieki nad zwierzętami.
Strona internetowa, którą prowadzimy promuje adopcję psów i kotów. Schronisko ma też swój profil na facebook-u. Krotoszyńskie psy są dodatkowo stale ogłaszane na kilkudziesięciu innych stronach internetowych. Działania te zdecydowanie zwiększają adopcję naszych zwierząt, które trafiają do domów w różnych częściach Polski i za granicą.

Krotoszyński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przeprowadza również interwencje w sprawie maltretowanych zwierząt.

ID ogłoszenia: 76851d99b2a228db

 

ilość wszystkich wyświetleń: 1783, dzisiaj: 1

  

y6hf

Kremik to nieśmiały, śliczny pies. podaruj mu domek!

Kremik trafił do schroniska 23.10.2012r. wraz z siódemką innych psów z ul. dąbrowskiej. wszystkie zostały odebrane właścicielce, która nie zajmowała się nimi należycie i trzymała w fatalnych warunkach bez możliwości wych...

ilość wszystkich wyświetleń: 1138, dzisiaj: 1

tkpt

Mały piesek oliwer szuka nowego domku. pomożesz?

01.09.2013r. trafił do schroniska mały, czarny pies bez ogona - oliwer. ma około 5-lat (ur.ok. 09.09.2008r.). jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oliwera napisz bądź zadzwoń. oliwer przebywa w schroni...

ilość wszystkich wyświetleń: 1134, dzisiaj: 1

dsc2504i

Łagodny i towarzyski julian szuka domu. kto pokocha dojrzałe...

Julian to około 11 letni przyjazny, łagodny i towarzyski psiak. ma w sobie coś z owczarka niemieckiego. bardzo ładnie chodzi na smyczy. z racji wieku ma problemy ze wzrokiem. nie toleruje innych samców. jeśli ...

ilość wszystkich wyświetleń: 1104, dzisiaj: 0

n800

Wilkowaty tolek czeka na nowy domek

07.08.2013 roku z międzylesia trafił wilkowaty pies tolek, toleruje inne psy. ma około 8-lat (ur.ok. 08.08.2005r.). jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tolka napisz bądź zadzwoń. tolek przebywa w schronisk...

ilość wszystkich wyświetleń: 1051, dzisiaj: 0

Murzyn 1

Murzyn – mix amstaff, wiek ok 5 lat

Murzyn uwielbia wodę i piłeczki - to wesoły, pełen energii, kochający zabawy i psoty psiak, który jednak został trochę zaniedbany wychowawczo. murzyn szuka domu, który zapewni mu ciepło, miłość i stabilność - a jednocze...

ilość wszystkich wyświetleń: 2209, dzisiaj: 1

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Aby skontaktować się z autorem ogłoszenia, wypełnij poniższy formularz.

Facebook Znajomi

Reklamy sponsorowane

  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4