Witaj, gość! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięRSS Feed

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie
    Nie znaleziono szczegółów ogłoszenia.
  • Wymienione: 7 lipca 2013 16:50
  • Wygaśnie: Ogłoszenie wygasło
Nie znaleziono szczegółów ogłoszenia.

Opis

Jesteśmy krotoszyńskim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Towarzystwo funkcjonuje w Krotoszynie od kilkunastu lat, ale od maja 2010 roku istnieje nowy Zarząd, który rozpoczął intensywne działania na rzecz bezdomnych zwierząt z Miasta i Gminy Krotoszyn.

Główną działalnością Towarzystwa jest prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Sprawujemy opiekę i nadzór nad Schroniskiem na podstawie umowy z Miastem i Gminą Krotoszyn.
Zostaliśmy wyłonieni w drodze otwartego konkursu ofert, do ktego może przystąpić każda organizacja pro zwierzęca.
Miasto przekazuje na prowadzenie schroniska środki, ale też Towarzystwo ma duży udział w utrzymaniu Schroniska. Na ten cel przeznacza obligatoryjnie 15% zadeklarowanego wkładu własnego, ale też dodatkowe środki, które są systematycznie wydatkowane na Schronisko.

Od maja 2010 roku w Schronisku dokonaliśmy szeregu zmian. Zostały wybudowane nowe boksy a już istniejące są systematycznie odnawiane. W kilkunastu boksach zostały położone płytki, co zdecydowanie ułatwia utrzymanie w nich czystości. W 2011 roku miasto zadaszyło jeden z korytarzy między boksami i zostało odnowione pomieszczenie socjalne dla pracowników.
Niestety w Schronisku brakuje wybiegu i zwierzęta są zmuszone długotrwale przebywać w zamknięciu, zdane tylko na spacery z wolontariuszami.
Krotoszyńskie Schronisko jest bardzo małe i zajmuje powierzchnię niespełna 700 m2, brakuje w nim pomieszczenia zabiegowego, pomieszczenia dla zwierząt chorych, pomieszczeń socjalnych.
W Schronisku jest miejsce na 85 psów ale stale przebywa w nim ponad 100.
Wszystkie psy są oznakowane przez Miasto i Gminę Krotoszyn mikroczipem a Towarzystwo zapewnia opiekę weterynaryjną, szczepienia, przeprowadza konieczne zabiegi operacyjne. Każdy psiak posiada książeczkę zdrowia. W ramach możliwości finansowych przeprowadzamy zabiegi kastracji i sterylizacji.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu Zarządu i członków Towarzystwa, pracowników Schroniska i wolontariuszy zdecydowanie poprawiły się warunki zwierząt przebywających w Schronisku.

Towarzystwo nawiązało współpracę z dwiema holenderskimi fundacjami, które aktywnie wspierają Schronisko. Przekazują na rzecz Schroniska karmę, szukają domów dla naszych zwierząt na terenie Holandii.
Towarzystwo zajmuje się szeregiem działań zmierzających do poprawy świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony zwierząt i opieki nad zwierzętami.
Strona internetowa, którą prowadzimy promuje adopcję psów i kotów. Schronisko ma też swój profil na facebook-u. Krotoszyńskie psy są dodatkowo stale ogłaszane na kilkudziesięciu innych stronach internetowych. Działania te zdecydowanie zwiększają adopcję naszych zwierząt, które trafiają do domów w różnych częściach Polski i za granicą.

Krotoszyński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przeprowadza również interwencje w sprawie maltretowanych zwierząt.

ID ogłoszenia: 76851d99b2a228db

 

ilość wszystkich wyświetleń: 4014, dzisiaj: 5

  

Schronisko dla zwierząt w pabianicach

Do schroniska są przyjmowane psy z terenu miasta pabianice oraz terenów ujętych w umowach o świadczenie usług (zgierz). o bezdomnych błąkających się psach należy powiadomić: - w pabianicach - straż miejską (tel. 986...

ilość wszystkich wyświetleń: 4024, dzisiaj: 3

selena-2

Selena sporo w życiu przeszła, zasługuje na kochający dom.

Selenka została odebrana poprzednim właścicielom, ponieważ w ogóle o nią nie dbali. suczka była w złym stanie fizycznym, bardzo wygłodzona i bardzo zaniedbana... ale radosna i chętnie od samego początku spędzała czas...

ilość wszystkich wyświetleń: 2893, dzisiaj: 6

Jasiek 1

Amstaff jasiek szuka domu

Amstaff, wiek około 9 lat jasiu to schroniskowy dziadek, którego w "jesieni życia" spotkała schroniskowa rzeczywistość. z kanapy w kraty.. taka zmiana wywołała w psiaku spore spustoszenie - do którego doszły dolegliwoś...

ilość wszystkich wyświetleń: 3135, dzisiaj: 3

mustang-1

Stracił wzrok, ale nie wiarę w człowieka! mustang – ni...

Mustang jest psem niezwykle łagodnym, miłym i towarzyskim... ale niewidomym... dla psiaka ślepota to żaden problem, o ile znajdzie się właściciel, który też tak będzie uważał, który podaruje mu dom, gdzie mustang będ...

ilość wszystkich wyświetleń: 2998, dzisiaj: 3

Malibu 1

Malibu młody, ok. 2 letni pies w typie amstaffa.

Malibu to młody, ok. 2 letni pies w typie amstaffa, który czeka w schronisku na odpowiedzialny dom. malibu wprost tryska pozytywną energią. uwielbia ruch, zabawę, kontakt z człowiekiem. na spacerach nie ciągnie na smycz...

ilość wszystkich wyświetleń: 5107, dzisiaj: 4

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Aby skontaktować się z autorem ogłoszenia, wypełnij poniższy formularz.

Facebook Znajomi

Reklamy sponsorowane

  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4