Witaj, gość! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięRSS Feed

Dom na wakacje- hotele dla zwierząt

| ciekawe strony,porady | 1 sierpnia 2013

hotel

Hoteli dla zwierząt przybywa z roku na rok i w każdym większym mieście można znaleźć sporo takich miejsc. Czy to jednak jest dobry pomysł? Zwierzęta są przyzwyczajone do określonego terytorium i przede wszystkim do człowieka.

Poszukując opinii na temat hoteli dla zwierząt, zajrzałam na fora internetowe i znaleźć można sporo ciekawych wpisów. „Hotele to schroniska o podwyższonym standardzie”- to jeden z tych, który najbardziej przykuł moją uwagę. Niestety nie brakuje negatywnych opinii, ale jak to ze wszystkim w życiu bywa, trzeba coś sprawdzić kilka razy, by mieć pewność, że się nie zawiedziemy. Wobec zwierzęcych hotelarzy wysuwa się mnóstwo zarzutów: trzymanie zwierząt w małych, nieodpowiednich klatkach, niewyprowadzanie na spacery, niekarmienie, brak wody, brak opieki. Są to mocne zarzuty, ale jeśli tak się dzieje, to dobrze, że ludzie dzielą się tymi faktami. Uchroni to inne zwierzęta przed koszmarnymi ‘wakacjami’.

Hotele dla zwierząt powinny spełniać określone zasady. Zanim oddamy pupila do hotelu warto byłoby rozpytać znajomych, rodzinę o sprawdzone miejsca. Z postów internautów wynika, że można znaleźć hotele dla zwierząt z prawdziwego zdarzenia. Takie, które prowadzone są przez ludzi z pasją, często weterynarzy, zoopsychologów i innych spokrewnionych z tą branżą. Kochający zwierzęta, najczęściej przyjmują ograniczoną, niewielką liczbę zwierząt, zapewniając im nie tylko domowe warunki, ale i liczne atrakcje. Bo to również mają być wakacje dla naszego zwierzaka. Po zapoznaniu się z warunkami panującymi w hotelu, należy pomyśleć o spisaniu umowy, która zabezpiecza obydwie strony, ale przede wszystkim zobowiązuje właścicieli hotelu do określonej opieki nad pozostawionym zwierzęciem.

Ciekawi mnie jakie wy macie doświadczenia związane z pozostawianiem zwierząt w hotelach? Co możecie polecić, a które miejsca raczej odpadają? I co warto sprawdzić zanim pozostawi się zwierzaka w hotelu?

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 3537, dzisiaj: 4

  

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Facebook Znajomi