Witaj, gość! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięRSS Feed

Świnki morskie

Świnki morskie to przepocieszne zwierzęta. Opieka nad nimi nie sprawia większych trudności, jednak nie zmienia to faktu, że o te gryzonie trzeba odpowiednio zadbać.

Świnki morskie to zwierzęta stosunkowo łatwe w opiece i nie wymagające dużych nakładów finansowych czy czasu. W porównaniu do psów, świnki morskie to zwierzątka skarby.

Zakwaterowanie

Świnka morska powinna mieć przede wszystkim dużą klatkę. Gryzoń ten potrzebuje dużo ruchu. Świnki uwielbiają biegać i ganiać się. Im większa więc będzie klatka, tym lepiej. Klatka o wielkości 120 cm po dłuższym boku będzie odpowiednia.

Oprócz dużej klatki dobrze jest by codziennie wypuścić świnkę na podłogę, by pochodziła i pobawiła się swobodnie.

Przyjaciel

Świnki morskie to zwierzęta stadne. Czują się najlepiej, gdy mają towarzysza. Nie może nim być jednak zwierze innej rasy niż świnka. Króliki, szynszyle i inne gryzonie są innymi zwierzątkami, jedzą co innego i inaczej się bawią. Świnki morskie nie czują się dobrze w otoczeniu innych zwierząt. Najlepszym więc wyjściem jest zaadoptowanie dwóch świnek, najlepiej tej samej płci i w podobnym wieku, by uniknąć rozmnażania.

Pożywienie

Świnka morska najchętniej zjada rośliny zielone: świeżą trawkę, mniszek lekarski i inne zioła, ogórki. Zwierzątko to nie pogardzi również siankiem i kolorowymi owocami. W żadnym wypadku nie można śwince podawać nabiałów. Dostępne są również specjalne granulaty dla świnek morskich – gotowe pokarmy. Pamiętajmy jednak, że najlepsze są naturalne świeże warzywa bez konserwantów.

Świnka morska nie wymaga wielogodzinnych spacerów, możesz ją nauczyć kilku sztuczek, a przede wszystkim, dobrym traktowaniem zaskarbić sobie wiernego przyjaciela, który będzie za tobą chodził krok w krok.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Facebook Znajomi