Witaj, gość! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięRSS Feed

340.00(PLN)

żółw stepowy

żółw stepowy
    Nie znaleziono szczegółów ogłoszenia.
  • Wymienione: 30 października 2013 10:55
  • Wygaśnie: Ogłoszenie wygasło
Nie znaleziono szczegółów ogłoszenia.

Opis

ŻÓŁW STEPOWY
(Agrionemys horsfieldii = Testudo horsfieldii)
do sprzedania są osobniki wielkości 5-7cm za 340zł

Gatunek ten zamieszkuje suche obszary, zarośla, stepy, półpustynie i pustynie Azji centralnej i południowo zachodniej (kraje takie jak Afganistan, Rosja, Kazachstan, Pakistan i północno – zachodnie Indie).

Jest to żółw długowieczny i w niewoli, w odpowiednich warunkach może żyć kilkadziesiąt lat. Długość karapaksu dorosłego osobnika nie przekracza najczęściej 20 cm
Optimum temperaturowe terrarium w ciągu dnia to 20 do 30°C. Żółw musi mieć źródło ciepła i promieni UV w terrarium (latem kąpiele słoneczne), gdyż inaczej jest mało aktywny nie je a w efekcie choruje, co prowadzi do zgonu.
Żywienie: mlecze, babka, koniczyna i trawa; siano; sporadycznie można podawać starte warzywa i owoce; nigdy nie podajemy zwykłej sałata bo zawiera szczawiany!!!; w sklepach można kupić w zimie suszonkę dla żółwi w różnej formie; bezwzględnie dodajemy preparaty mineralno-witaminowe do wody (do wodopoju i podczas kąpieli); dobrze jest też posypywać pokarm os sepią jako naturalnym i pełnowartościowym źródłem związków mineralnych (głównie wapnia).
Wielkość terrarium: powinno mieć wymiary przynajmniej: długość – 5 długość karapaksu, szerokość – przynajmniej 3 długości karapaksu – należy przewidzieć fakt że żółw urośnie!!! i zapewnić mu od razu większe terrarium lub zmieniać stopniowo na większe!!!
Podłoże: najlepsza jest rozdrobniona kora ogrodnicza, z kilkoma większymi i płaskimi kamieniami, na których żółw będzie tępił pazury. Można też stosować siano, torf ogrodniczy. Należy umieścić jakąś płaską powierzchnię (karmnik), która będzie zapobiegała przyklejaniu się podłoża do pokarmu.
Nie wolno puszczać żółwi wolno po mieszkaniu by spacerowały sobie swobodnie bez nadzoru gdyż zawsze wcześniej czy później kończy się to dla nich okaleczeniami!!!
Raz w roku należy udać się z żółwiem do lekarza weterynarii znającego się na gadach, na kontrolę – korekcja pazurów, dzioba i wychwycenie jakichś nieprawidłowości hodowlanych prowadzących do choroby u pupila, co niestety jest bardzo częste.
Nie należy kupować żółwi jako zabawkę dla dzieci, gdyż nie tylko dziecko może być niebezpieczne dla zwierzęcia, ale również odwrotnie – zwierze może być nosicielem pasożytów i niebezpiecznych bakterii.
Po zakupie żółw ten podlega rejestracji w urzędzie gminy, w ciągu 14 dni od daty zakupu (CITES, II załącznik).

ID ogłoszenia: 3765270e44446117

Brak tagów

ilość wszystkich wyświetleń: 6421, dzisiaj: 3

  

kam 2 (2)

80.00(PLN)

Młode kameleony jemeńskie

Mam do sprzedania młode kameleony jemeńskich z własnego odchowu.kamyki mają 2 miesiące i są w doskonałej kondycji. oczywiscie posiadam wszystkie wymagane papiery.

ilość wszystkich wyświetleń: 4105, dzisiaj: 1

400.00(PLN)

Sprzedam boa constrictora z terrarium lub bez

Witam, mam na sprzedaż zdrową trzyletnią samiczkę boa dusiciela. jest możliwość sprzedaży z terrarium lub bez o dodatkowe informacje proszę pisać na e-mail lub dzwonić.

ilość wszystkich wyświetleń: 5882, dzisiaj: 2

20121101160

120.00(PLN)

Kameleony jemeńskie

Witam posiadam na sprzedaż kameleony jemeńskie po wyjątkowym samcu widocznym na zdjęciu odmiany uv. maluchy są zdrowiutkie :) ,posiadają papiery do rejestracji , karmione karaczanami argentyńskimi , świerszczami i muszka...

ilość wszystkich wyświetleń: 7712, dzisiaj: 2

!cid_AD9022DA-7C98-489B-9D7A-628FF74E1720

550.00(PLN)

Boa dusiciel

Sprzedam boa dusiciela wraz z terrarium. wąz ma około 160 cm. jest zdrowy, przyjmuje żywy pokarm. posiadam dokumentację potwierdzającą pochodzenie węża z hodowli oraz rejestracji boaska w urzedzie miejskim. terrarium ...

ilość wszystkich wyświetleń: 6460, dzisiaj: 2

DSC08479

350.00(PLN)

żółw grecki sprzedam

Sprzedam żółwie greckie , wielkość ok. od 6-10 cm. do każdego żółwia dołączony jest dokument cites. cena - 350 - 400zł sztuka w zależności od wieku, możliwe rabaty przy zamówieniu większej ilości. odbiór osobisty w poz...

ilość wszystkich wyświetleń: 5969, dzisiaj: 1

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Aby skontaktować się z autorem ogłoszenia, wypełnij poniższy formularz.

Informacje o dodającym

  • Wymienione przez: araneus
  • Użytkownik Od: 29 października 2013

Inne przedmioty wymienione przez araneus

Ostatnie przedmioty wymieniane przez araneus »

Facebook Znajomi

Reklamy sponsorowane

  • Ad 1
  • Ad 2
  • Ad 3
  • Ad 4